11.jūlijā tika aizvadīts pirmais mājražotāju un amatnieku pieredzes brauciens

 

 Projektam “Mājražotāju un amatnieku potenciāla attīstība un tūrisma piedāvājuma “Ražots Kurzemē””  šī gada jūlijā tika dots starts tā otrajai aktivitātei – pieredzes apmaiņas braucieniem. Pirmais brauciens projekta dalībniekiem norisinājās 11.jūlijā.

Trešdienas rītā,  pirmā pieturas vieta bija Kuldīgas mājražotāju veikaliņš “Kuldīgas labumi”, kur dalībniekiem bija iespēja pagaršot mājražotāju piedāvāto produkciju, kas ikdienā nopērkama veikalā uz vietas. Bija iespēja nobaudīt klasisko sklandrausi, īstus sviesta cepumus, kā arī kūpinātas gaļas izstrādājumus un citas delikateses, ko ražo Kuldīgas puses mājražotāji.

Tālāk devāmies uz konditorejas ražotni “Ineses tortes”, kas jau 25 gadus ir Latvijas tirgū un savu popularitāti ieguvuši tieši ar to, ka savu produktu izgatavošanā neizmanto E vielas vai citas mākslīgās piedevas. Arī šeit bija iespēja degustēt pieejamo produkciju, par ko, protams, dalībnieki bija ļoti priecīgi.

Nākamais pieturas punkts, 11.jūlija dienas plānā, bija kazu audzētava “Rāznieki”, kur mīļi sagaidīja saimniece Gunta Ēķe ar diviem mājas sargiem un apjomīgu kazu ganāmpulku (saimniecībā ir 100 kazas). Saimniecei tika uzdoti daudz jautājumi par kazkopību, kazas piena izmantošanu uzturā, siera siešanu un citu produktu izgatavošanu. Arī šeit bija iespēja nogaršot kazas piena produktus – sieru (dažādus veidus), biezpienu, kā arī tos iegādāties. Dalībnieki izmantoja šo iespēju, jo produkti bija tiešām kvalitatīvi un baudāmi.

Izviesojoties pie Rāznieku saimnieces, tālāk ceļš veda uz lavandu audzētavu “Lillas Lavender”. Šis bija skaists pieturas punkts acīm un smaržīgs piedzīvojums degunam. Tika saņemta daudz informācija par to, kā un kādos veidos var izmantot lavandu – šo skaisto augu, kam ir nomierinoša un dziedinoša iedarbība.

Lillas Lavender šogad piedāvā īpašo “Sapņu istabu”. To rekomendē arī mājražotāji un amatnieki, kam bija iespēja izstaigāt šo interesanto projektu.


Pēc pastaigas lavandu laukos un sapņu istabā, bija laiks doties uz “Ozolu biotopu” pie Aivara Bergmaņa. Aivars mežā izveidojis vairākas pastaigu takas un to galamērķis ir atpūtas vieta, kur var baudīt pikniku un spēlēt dažādas āra spēles, kuras gatavotas no koka. Šeit dalībnieki ieturēja pusdienas, lai pēc tam dotos uz pēdējo pieturas punktu – Kabiles muižu, pie arhitektes Agates Eniņas un olimpietes Laumas Grīvas.

Lielisks brauciena pēdējais pieturas punkts, pirms došanās mājup, bija Kabiles muiža un tās vēsie vīna pagrabi, kas atveldzēja brauciena dalībniekus pēc karstās vasaras dienas. Arhitekte Agate Eniņa ļoti profesionāli ir pievērsusies muižas restaurācijai, bet tajā pašā laikā spēja pasniegt ļoti viegli uztveramu un saistošu stāstu par muižas vēsturi, tās veidotājiem un  nozīmīgumu Latvijas arhitektūrā. Paralēli restaurācijas darbiem, A.Eniņa kopā ar vieglatlēti Laumu Grīvu arī izveidojušas jaunu produktu – Kabiles muižas sidru, ko bija iespējams nogaršot arī ekskursantiem.

Biedrība “Darīsim paši!” saka lielu paldies visiem, kuri uzņēma ciemos mājražotājus un amatniekus no visas Kurzemes, lai iepazīstinātu ar sevi un savu nodarbošanos. Nākamais apmaiņas brauciens un informācija par to – jau pavisam drīz.

Foto – Ieva Zubriļena.