V kārtas projekti
Projekta nosaukums: Manteļskursteņa ajaunošana Baznīcas ielā 17, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai
Kopējais finansējums: 29520.47 EUR
Publiskais finansējums: 26568.42 EUR
Projekta iesniedzēja mērķis ir šī projekta ietvaros veikt manteļskursteņa atjaunošanu, saglabājot un izceļot tā kultūrvēsturisko nozīmi, tādējādi uzlabojot vietējās teritorijas kultūras objektu, sakārtošanu, pakalpojumu pieejamību, kvalitāti un sasniedzamību. Īstenojot projektu tiks atjaunots un padarīts publiski pieejams vēsturiskais manteļskurstenis Stafenhāgena namā, kas radīs jauninājumu visā vietējās rīcības grupas teritorijā. Esošais Kuldīgas tūrisma piedāvājums tiks papildināts ar jaunu apskates objektu, kurš papildus tūrisma piedāvājumam, kalpos kā izstāžu, ekspozīciju vieta dažādiem kultūras, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un mākslas pasākumiem.
Projekta nosaukums: Deportācijas piemiņas vagona un tā ekspozīcijas atjaunošana
Kopējais finansējums: 10022.00 EUR
Publiskais finansējums: 9019.80 EUR
Izveidot interaktīvu un apmeklētājiem saistošu ekspozīciju Skrundas Deportācijas vagonā-muzejā. Paredzētie darbi. Izveidot interaktīvu muzeja ekspozīciju, kas sastāvēs no:
•4 izgaismotām lielizmēra planšetēm/stendiem,
•Planšešu izgaismošana- vadu pārvilkšana vagona iekšpusē (vadi melnā plastmasas vai tekstila izolācijā), gaismekļu uzstādīšana, gaismas intensitātes regulēšana (dimmēšana), slēdžu ierīkošana.
•Vēsturisko priekšmetu (gludeklis, šaha kauliņi, grāmata, bērzu tāses turziņa, cigarešu etvija un vēl daži mazi priekšmeti) izvietošana. 2 eksponēšanas vitrīnas ar apgaismojumu.
•Audio skaņas nodrošinājuma ierīce (ar CE marķējumu)- (braucoša vilciena skaņa, cilvēku vaidi) ar iespējām pievienot arī atmiņu stāstu lasījumu. Skaļruņi, pastiprinātājs, atskaņotājs.
•Grāmatu un citu vizuālo materiālu eksponēšana par Deportācijas vagonu izveidi. Neliela planšete (plastikāts/metāls)
•Guloši vai stāvoši cilvēki- lelles/silueti. 3 gabali- vīrietis sieviete un bērns.
Projekta nosaukums: Etnogrāfisku Planīcas tautastērpu darināšana deju kolektīviem “Austra”un “Austriņa”
Kopējais finansējums: 30267.50 EUR
Publiskais finansējums: 27240.75 EUR
Izgatavot etnogrāfiski pareizu Planīcas tautastērpu deju kolektīviem “Austra” un “Austriņa”, lai popularizētu to sabiedrībā un saglabātu nākamajām paaudzēm. Etnogrāfiskā Planīcas pagasta tautastērpa paraugi atrasti Kuldīgas novada muzejā, bet ne reizes nav atdarināti, tāpēc tas ir jauninājums ne tikai Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novados, bet visā Latvijā un ieguvums visiem Latvijas iedzīvotājiem, kam interesē latviešu tautastērpu veidi un to valkāšanas tradīcijas. Projekta rezultātā tiks iegādāti 48 meiteņu un 48 zēnu tautastērpi. Vislielākie ieguvēji būs deju kolektīva dalībnieki, jo varēs ar lepnumu pārstāvēt savu skolu un novadu Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, skatēs, koncertos, konkursos un festivālos.
Projekta nosaukums: Krišjāņa Valdemāra piemiņas iedzīvināšana Kuldīgas novada Ēdoles ciemā
Kopējais finansējums: 36000.00 EUR
Publiskais finansējums: 32400.00 EUR
Projekta mērķis ir popularizēt ievērojamā sabiedriskā darbinieka Krišjāņa Valdemāra darbību Ēdolē pirmās latviešu bibliotēkas izveidošanā, vienkāršās tautas izglītošanā un kultūras dzīves veidošanā, veicinot patriotisma jūtu un zināšanu alku ieaudzināšanu vietējos iedzīvotājos, skolu jaunatnē un citos apmeklētājos. Tiks izveidota atceres vieta – piemineklis Ēdoles ciema Dzirnavu dārzā. Projekta ietvaros tiks uzstādīts metu konkursā uzvarējušā autora piemineklis, kurā attēlotas atvērtas grāmatas ar Valdemāra tēlu un viņa izteicienu: “Zināšanas ir vērtība, ko cilvēkam neviens nevar atņemt”, kas simbolizē Valdemāra darbību Ēdolē, un planšetes ar aprakstu par Valdemāra darbību šajā laika posmā.
Projekta nosaukums: Draudzes mājas fasādes atjaunošana
Kopējais finansējums: 32540.61 EUR
Publiskais finansējums: 29286.55 EUR
Projekta mērķis ir Kuldīgas Sv.Annas baznīcas draudzes mājas fasādes atjaunošana, vides pielāgošana personām ar invaliditāti, senioriem un ģimenēm ar maziem bērniem. Fasādes atjaunošana un pandusa ierīkošana glābs draudzes māju no turpmākas bojāšanās. Fasāde tiks pilnīgi atsegta. Paku koku spraugas aizdarītas ar blīvējumu, ieklāta vēju barjera un uz koka latojuma veidots apšuvums, kas tiks imprignēts, krāsots. Logi un durvis tiks salaboti, pārkrāsoti, iestrādātas blīvgumijas, lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti. Ēkas pamati tiks pastiprināti, apmesti un nokrāsoti. Virs pamatiem paredzēts cinkota un krāsota skārda lāseņa montāža. Ieejas abās pusēs pie lieveņa tiks demontētas bojātās betona plāksnes un paaugstināts grunts līmenis ar noteci uz lietus ūdens kanalizāciju. Lievenis un kāpnes pie ieejas tiks atjaunotas, uzstādīts jauns kājslauķis. Paredzēts uzstādīt pārvietojamu invalīdu uzbrauktuvi (pandusu), lai cilvēki ar kustību traucējumiemvarētu iekļūt draudzes mājā.
Projekta nosaukums: Basu ciema “Pakalnu” māju vasaras tērpa rekonstrukcija- Gudenieku suitu tērpu darināšana bērnu deju kolektīvam “Stariņš”
Kopējais finansējums: 8078.87 EUR
Publiskais finansējums: 7270.98 EUR
Projekta mērķis ir izveidot unikālu tautas tērpa rekonstrukciju bērnu deju kolektīvam “Stariņš”. Popularizēt Kuldīgas novada muzejā esošo tautastērpu krājumu, līdz ar to, piesaistīt jauniešu un citu cilvēku interesi par Kuldīgas apkārtnes kultūru un tās atstātajām bagātībām. Popularizēt tautas dejas Kuldīgas novadā, Latvijā un ārpus tās savā koncertdarbībā, izmantojot tieši šos tērpus, kas izgatavoti ar projekta palīdzību. Veicināt bērnu un jauniešu izpratni par tautastērpu kultūru, Kuldīgas novada kultūrvēsturisko mantojumu un tautastērpu darināšanas procesu. Projekta laikā bērni dodas uz darbnīcu, apgūst tautastērpu darināšanas prasmes. Veidojas lielāka izpratne pat tautastērpu kultūru, apgūtas jaunas prasmes. Projekta rezultāts sniegs būtisku ieguldījumu Kuldīgas novada kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un atjaunošanā. Vienlaicīgi tiek veicināta sadarbība starp deju kolektīvu un Kuldīgas novada muzeju, veidojot precīzu muzeja īpašumā esošo artefaktu rekonstrukcijas.