Galvenais – laba, vērtīga ideja
Trešdien, 21.septembrī 2010
Lauku attīstības programmas 2007. – 2013. gadam 413. pasākumam Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā (jeb tā saucamajā LEADER programmā) 1. kārtā atbalstu guva arī biedrība K.P.C.J. un jātnieku sporta klubs Montepals. Viņi jau ķērušies pie darbiem.
Bet starp 2. kārtā apstiprinātajiem ir biedrības Dzīvo sportisks, vesels, laimīgs un Kuldīgas rajona mednieku un makšķernieku biedrības projekti. Par tiem – šai lappusē.
Pēc zirga un jātnieka svarīgākie ir segli
Kuldīgas jātnieku klubam Montepals programmas LEADER 7000 latu ļāvuši iegādāties ļoti vajadzīgo treileri jeb divvietīgo zirgu pārvadājamo piekabi un divus seglus. Projektu iesniedza kluba valdes locekle Laura Grīnberga.
Montepala valdes priekšsēdis Jānis Rimeiks uzsver, ka tas ir pirmais projekts, kam klubs sadūšojies, un tas izrādījies veiksmīgs: „Treilera mums pašiem nebija, vienu biju aizņēmies no drauga. Uz sacensībām nākas braukt katru nedēļu.”
L.Grīnberga skaidro, ka svarīgākais jāšanas sportā, protams, ir zirgs, bet dzīvnieku iegāde par Eiropas Savienības finansējumu šobrīd netiek atbalstīta: „Nākamais būtiskākais komponents ir inventārs, lai zirgā varētu uzkāpt. Tie ir segli. Mums bija arī tikai viens lietots treileris, kas lietojams vienīgi tuviem braucieniem tepat novadā.”
Ar jaunajiem segliem varēs jāt visi Montepala biedri. Ir iegādāti universālie segli, ar tiem var mācīties arī jaunie jātnieki. Otri ir sporta segli, kas paredzēti pieredzējušākiem sportistiem. Vieni segli maksāja ap 1000 latiem. Tas neesot dārgi, jo izvēlēti pietiekami augsta līmeņa izstrādājumi. Par šo naudu var iegādāties tikai seglus. Jānis uzskaita, ka vēl vajadzīgi kāpšļi, seglu siksna, sega u.c. Zirglietas maksā dārgi.
Klubam šobrīd ir seši seglu komplekti, taču J.Rimeiks uzsver: „Nepietiek nopirkt jaunus seglus, ķiveres par 500 latiem. Svarīgākais ir zirgs un jātnieka meistarība. Ar segliem jau nelec, taču arī to kvalitāte ir būtiska.”
Klubs Montepals pastāv divus gadus, tam ir 18 lielo zirgu. Montepalā darbojas ap 15 biedru. Klubs darbību izvērsis arī ārpus Kuldīgas novada uz Tukuma pusi. L.Grīnberga atzīst: „Darbība ir jātuvina galvaspilsētai. Visas galvenās sacensības ir Rīgā. Ziemā vienā paņēmienā aizbraukt ir grūti. Arī zirgu tirgus ir tuvāk galvaspilsētai, lai gan tas nav tik daudz saistīts ar kluba darbību.”
Iveta Grīniņa